Czy istnieje konieczność usunięcia dolnych ósemek?

Witam, jestem w trakcie leczenie ortodontycznego. Ortodonta zalecił usunięcie wszystkich ósemek. Jestem już w trakcie usuwania górnych. Chirurg przeprowadzający zabieg oraz stomatolog doradzają aby dolnych nie usuwać z powodu miejsca między zębami oraz prawie zerowej wady na dole. Wada faktycznie u dołu jest mała a aparat ma być głównie zakładany do usunięcia wady zgryzu. Załączam link do zdjęcia. Co Państwo myślicie o usuwaniu dolnych ósemek? https://zapodaj.net/2d0ea1b3a72e0.jpg.html

Witam,

Jeżeli ortodonta w badaniu stwierdził konieczność usunięcia tych zębów w celu leczenia ortodontycznego należy zastosować się do zaleceń ortodonty lub zaniechać leczenia ortodontycznego. Ze zdjęcia wynika, że zęby te nie mieszczą się w łuku zębowym wobec czego wymagają usunięcia, aby przeprowadzić prawidłowe leczenie ortodontyczne. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski