Czy istnieje konieczność zastosowania antykoncepcji awaryjnej?

Kochałem się z dziewczyną, nie wiem, czy miała dni płodne, czy nie. W pierwszej chwili wytrysk nastąpił w środku w prezerwatywie (mała część nasienia), a reszta na zewnątrz również w prezerwatywie. Jak sprawdziliśmy to prezerwatywa była niepęknięta i niezsunięta. Jednak na brzuchu blisko pępka była jakaś biała kropla, zastanawiam się, czy to nasienie i skąd mogło się tam wziąć. Czy w tej sytuacji można zajść w ciążę? To było dzisiaj w nocy, czy dziewczyna powinna wziąć jakieś tabletki?

Witam serdecznie!
Jeżeli prezerwatywa była cała i została założona na początku zbliżenia to nie ma możliwości by nasienie zostało przeniesione na partnerkę. W podobnych sytuacjach najbardziej prawdopodobne jest, iż wydzieliną tą był śluz partnerki. Do oceny wskazań do zastosowania tabletki alarmowej konieczna jest ocena ryzyka ciąży. W pierwszej kolejności należy ustalić dzień cyklu i ewentualny czas płodny partnerki. Następnie należy zastanowić się, czy prezerwatywa była założona prawidłowo, zgodnie z zaleceniami producenta.
Ze względu na obecność spermy z dala od dróg rodnych nie widzę bezpośrednich wskazań do zastosowania antykoncepcji alarmowej.
Pozdrawiam