Czy istnieje możliwość, aby dostać tętniaka od gry w kręgle?

Witam. Czy istnieje możliwość aby dostać tętniaka od gry w kręgle albo rozwarstwienia którejś z tętnic szyjnych od nadmiernego odchywalnia głowy w ttl? Czasem mam silne chwilowe nerwobole w głowie i bije się że może mam tętniak a. Czy to są typowe objawy dla niego? Jak powstaje?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli chodzi o rozwarstwienie to owszem, taki częsty, nienaturalny i długotrwały skręt szyi w połączeniu z nadmiernym obciążeniem może (ale oczywiście nie musi) się do tego przyczynić .