Czy istnieje możliwość braku działania fosfatydylocholiny?

Witam. Czy istnieje możliwość braku działania fosfatydylocholiny po zabiegu lipolizy iniekcyjnej biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie czynnik biologiczny pacjenta. Dziękuję.

Szanowna Pani
Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest zabiegiem modulującym lokalizacje tkanki tłuszczowej a nie zabiegiem odchudzającym.
Stosowany jest on w leczeniu lokalnego otłuszczenia ciała od wielu lat z dobrymi efektami lecz...
Niezwykle ważna jest kwalifikacja pacjenta do zabiegu.Pamiętajmy iż zabieg wykonujemy u osób zdrowych.
Wykluczamy osoby chorobami wątroby nerek wywiadem ciężkich incydentów alergicznych
W szczególności uczulone na soje.
Cierpliwie poczekajmy na efekt pozabiegowy.
Rezultat zabiegu jest widoczny po okresie 4 do 6 tygodni od wykonania iniekcji u osoby która miała niechciane wałeczki tłuszczu lub podbródek ale wyjściowo posiadała niewielką nadwagę lub prawidłową masę ciała.
Można też zlikwidować niewielkie fałdki tłuszczu u osoby atletycznej lub np. u kulturysty z niewielką zawartościä tkanki tłuszczowej do masy mięśniowej.
Niestety zabieg jest nieskuteczny u osób otyłych.
Tu pozostaje tradycyjna początkowa redukcja tkanki tłuszczowej dietą i ruchem a dopiero w końcowym etapie lipoliza.