Czy istnieje możliwość dofinansowania do zakupu aparatu ortodontycznego?

Witam. Jedna Pani mówiła o tym, że chodzi z dzieckiem do ortodonty i okazuje się że dziecko musi mieć aparat stały ortodontyczny a Panią nie stać na taki i czy w związku z tym jest możliwość ubiegania się o dofinannsowanie do aparatu. Ja mam ten sam kłopot bo tak samo niestać mnie aby mojemu dziecku 10-latce zakupić aparat z własnej kieszeni dlatego tez pytam czy NFZ dofinansowuje do aparatu dla dzieci. I proszę o konkretną odpowiedź a nie wymijającą. Pozdrawiam. Aga

10 - letnie dziecko ma możliwość bezpłatnego leczenia ortodontycznego w ramach umowy z NFZ.