Czy istnieje możliwość farmaceutycznego odkażenia zęba na stałe?

Po zakończonym leczeniu mikroskopowym szóstki stomatolog zatkał ząb jedynie fleczerem. Stałe wypełnienie zęba nastąpiło 3 tygodnie od leczenia mikroskopowego ( !!!) 2 miesiące później pod zębem znów pojawiła się przetoka. ( Nie wiem czy z powodu późnego zamknięcia zęba, i związanego z nim przenikania bakterii czy też z powodu, ich umiejscownienia w mniejszych kanalikach). Czy istnieje możliwość farmaceutycznego odkażenia zęba na stałe, czy zostaje tylko resekcja lub wyrwanie?

Mikroskop nie jest panaceum na kanałowe leczenie zębów.Nie wszystko można uratować i definitywnie wyleczyć.Bywa,że należy ząb resekować,a czasem należy się go pozbyć - wszystko zależy od precyzyjnej analizy na początku leczenia.