Czy istnieje możliwość lunatykowania?

Czy ja lunatykuje ? Witam ! Mama opowiadała mi, że mając około 6-7 lat zdarzało mi się wędrować w nocy po domu. Siostra z którą spałam twierdziła że czasami siadam na łóżku i zaczynam opowiadać a jak kazała mi iść dalej spać to grzecznie to robiłam. Rano o niczym nie pamietalam. Zdarza się czasami że budzę się położona w drugą stronę na łóżku. Ostatnio kazałam wstawać narzeczonemu do dziecka którego nie mamy i je nakarmić. Z nim również rozmawiam przez sen. A wczoraj w nocy przewróciłam krzesło w pokoju do którego nigdy nie wchodzę. Narzeczony zaprowadził mnie spowrotem do łóżka A rano jak się spytał co tam robiłam to nie umiałam sobie przypomnieć, miałam przeblysk tylko tego jak mu odpowiadalam że wszystko w porządku ale całej sytuacji nie pamiętam.

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, jest to lunatykowanie. W leczeniu najważniejsza jest odpowiednia higiena snu (właściwa długość snu).