Czy istnieje możliwość odbudowy takiego zęba?

Witam.Złamała mi się górna 4 po leczeniu kanałowym.Została tylna ścianka zęba i kawałek z przodu gdzie połowa zęba jest przy dziąśle a drugiej połowy nie ma i jest bezpośrednio dziąsło.Środek jest pusty.Do tego zauważyłam czarne plamy wewnątrz zęba a nawet sączącą się krew.Czy to może być ząb obok,czy ten kanałowy by krwawił i był tak brzydki wewnątrz?Czy istnieje możliwość odbudowy takiego zęba?Jak to mniej więcej wygląda?Proszę o odpowiedź

Trudno powiedzieć bez badania. Zęby złamane można odbudować. Jeśli złamanie jest poniżej dziąsła dobrze jest odsłonić brzeg złamanego zęba poprzez odcięcie dziąsła i ewentualnie obniżyć brzeg kości( wydłużając szyjkę kliniczną zęba). Następnie można odbudować zęba kompozytem z zastosowaniem wkładów standardowych do korzenia lub pobiera się wyciski na wkład indywidualny, na którym wykonuje się koronę protetyczną. Najważniejsze aby korzenie były prawidłowo przeleczone kanałowo i pozbawione próchnicy.