Czy istnieje możliwość pozostawienia luki między zębami?

Witam Sedecznie Mam pytanie rozpoczelam leczenie ortodontyczne zebow na gorze mam zalozony aparat ( usuniete dwie 4 ) jestem przed ekstracja dolnego siekacza a mianowicie jest to zab jedynka dolna ( mam liczne stloczenia na dole ) Obawiam sie jednak czy po ekstracjk jedynki dolnej zeby aby na pewno przesuna sie i wypelnia luke po wyrwaniu jedynki czy istnieje mozliwosc pozostania luki miedzy zebami po ekstracji tej jedynki.

Witam,
Co do rokowania i ostatecznego efektu leczenia ortodontycznego - trzeba rozmawiać i ustalić z lekarzem ortodontą przed rozpoczęciem leczenia. On wszystko Pani wytłumaczy. Powinien na początku oszacować możliwość zamknięcia diastem , lub konieczność ich korekty po zakończeniu leczenia.
Czasem zdarza się , że po prawidłowym ortodontycznym ustawieniu zębów pozostają niewielkie diastemy (szczeliny) , jednak zawsze jest możliwość skorygowania ich kompozytem lub licówkami. To właśnie trzeba ustalić z lekarzem.
Pozdrawiam,
lek.stom. Łukasz Wojszwiłło