Czy istnieje możliwość uruchomienia stawu?

Jestem 39letnim mężczyzną. I mam taki problem. Opis z rezonansu.częściowe,prawdopodobnie znaczące uszkodzenie aparatu wiezadlowego kostki bocznej:ATFL, CFLi ptfl oraz części głębokiej więzadła trojgraniastego z masywny scienczeniem więzadeł : zaawansowana ArtrozA stawu skok. Gór. W postaci zwężenia przestrzeni stawu, rozległej utraty chrząstki staw. Odczyn obrzękowego szpiku kostnego w kości podchrzestnej, licznych geod podchrzestnuch(wielk.do9 mm) zgrupowanych w przedniej części stawu, przeciążeniowej sklerotyzacji podchrzestnej, nadzerek warstwy korowej oraz wyraźnej osteofitozy krawędzi powierzchni stawowych:zwiększona ilość płynu /wysięku w jamie stawu skok. Górn. Z obecn. Drobnych ciał kostnych środstawowych(w przedziale przednim stawu skok.), z wyraźnym odczynowym pogrubieniem maźówki. Obrzęk tkanek podskórnych i głębokich okołostawowych: poza tym obraz struktur kostnych, cięgien i więzadeł, a także mięśni okolicy stawu skok. Bez innych patologii: WNIOSKI:Zaawansowana ArtrozA stawu skokowego górnego z odczynem zapalnym stawu i tkanek okołokostnych: mam jedno zapytanie:da się cos zrobić bez uruchomienia stawu na stałe?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę skonsultować się z ortopedą, niech obejrzy on rezonans i zdecyduje o ewentualnych wskazaniach do leczenia operacyjnego.