Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę przy chorobie Hashimoto?

Prawdopodobnie panikuję, ale przedstawię sytuację. 1 lutego uprawiałam seks, był to 24 dzień cyklu. Krwawienia powinnam dostać 6 dni później, jednak spóźniało się. 17 lutego test ciążowy był negatywny, a okres pojawił się spóźniony 13 dni. Trwał tak jak zawsze 4 dni. Teraz mija od niego 56 dzień i kolejna miesiączka nie nadchodzi. Mam niedoczynność tarczycy i hashimoto oraz sporo stresu, czy to może wpłynąć na brak miesiączki, czy możliwa jest ciąża? Pozdrawiam

Dzień dobry,

prawdopodobieństwo ciąży jest, ale nieregularna miesiączka może też być skutkiem dużej ilości stresu samego w sobie lub jego wpływu na hormony - w tym tych wpływających na pracę tarczycy.

Proszę się skontaktować z lekarzem ginekologiem, który po wykonaniu USG stwierdzi czy jest Pani w ciąży.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga