Czy istnieje możliwość zapłodnienia, gdy spóźniłam się z przyjęciem tabletki antykoncepcyjnej?

Witam. Mam straszny problem i nie wiem co z tym zrobić - czy zostawić, czy udać się do lekarza. Biorę tabletki antykoncepcyjne od 2 lat. Tabletki biorę zazwyczaj ok. godziny 22. W sobotę zapomniałam wziąć tabletkę antykoncepcyjną (powinnam tego dnia przyjąć 7. tabletkę z kolei po przerwie, czyli 1. tydzien ogólnie). Tego samego wieczoru ok. 2 w nocy współżyłam bez zabezpieczeń. Tabletkę przyjęłam dopiero następnego dnia ok. godziny 10 rano. Czy istnieje możliwość, żebym zaszła w ciążę? Czy powinnam udać się do lekarza po tabletkę 72 godziny po? Czy przyjmować dalej tabletki i nic nie będzie z tytułu późniejszego przyjęcia tabletki? Bardzo proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli opóźnienie nie było dłuższe niż 12 godzin, to dodatkowe postępowanie nie jest konieczne.