Czy istnieje możliwość, że moje dziecko również będzie miało stwardnienie rozsiane?

U mojego partnera wykryto stwardnienie rozsiane. Od początku roku przyjmuje tabletki spowalniajace rozwój choroby. W jego rodzinie - brat - też jest przypadek stwardnienia. Brat mojego partnera choruje już od wielu lat, choroba mocno go zniszczyła, dzisiaj nie jest już samodzielny. Czy istnieje możliwość że nasze dziecko także urodzić może się z tą chorobą jeśli ma ją mój partner? Oboje mamy 30 lat.

Nie dziedziczy się tej choroby w sposób bezpośredni, natomiast istnieje rodzinna skłonność do zapadania na nią. U krewnych osób chorych istnieje około siedmiokrotnie wyższe ryzyko zachorowania.