Czy istnieje określenie "alkoholik częściowy"?

chcialam zapytac czy istnieje alkoholik tygodniowy,moge to powiedziec o moim facecie ktory kilka dni pije podrzad i w tym czasie nie chce mnie widziec ani nie odbiera telefonow nie odpowiada na sms poprostu izoluje sie od wszystkich,nie wiem jak w takim przypadku mam postepowac,bardzo go kocham i chcialabym mu pomoc prosze o rade dziekuje

Witam,

sytuacja jest bardzo skomplikowana ponieważ Pani ojciec jest rzeczywiście w dużym kryzysie. Warto byłoby pomimo wszystko przynajmniej skontrolować czy nie potrzebuje on pomocy.

Jeśli ten ciąg alkoholowy się zakończy, jak najbardziej warto byłoby namówić na konsultację u specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk