Czy istnieje ponowne ryzyko zatoru płucnego?

Witam! Mam 34 lata i 5 lat temu mialam zator plucny. Po wykonaniu badan, rowniez genetycznych wyszlo jedynie ze mam podwyzszony znacznie czynnik VIII. Nie biore wiec zadnych lekow. Lekarze mysla ze to na skutek brania przez 6lat pigulek antykonc. 2 lata temu urodzilam przez cc i cala ciaze bralam zapobiegawczo clexane. Chce sie zabezpieczac. Czy moge zastosowac wkladke levosert? Lekarz twierdzi ze to niska dawka hormonow i tylko w macicy a nie na caly organizm wiec ryzyko zatoru niskie.

Lek. Tomasz Budlewski

Osobiście radziłbym udac się do hematologa aby określił ryzyko i Ew stosowanie leków zapobiegawczo