Czy istnieje powiązanie pomiędzy moczeniem nocnym a kamicą nerkową?

Witam mam male pytanie do pana doktora jak mozna sprawdzic czy chlopak choruje na kamienie nerkowe kiedys w dziecinstwie sie moczyl zdaza sie tez w wieki 23 lat ale jak wypije sobie za duzo piwa jak mozna to sprawdzic i czym mozna to zlikwidowac prosze na szybki kontakt

Rzeczywiście na początek potrzebna byłaby diagnostyka lekarska. Jeśli lekarz wykluczy zaburzenia o podłożu organicznym, będzie to oznaczało psychogenna naturę objawów, a wówczas należy skonsultować się z psychologiem i podjąć psychoterapię.

Dzień Dobry,

Celem ustalenia przyczyny moczenia nocnego, wskazane jest podjecie kroków diagnostycznych - proponuję zacząć od konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu.

Z pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej