Czy istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę miesiąc po porodzie?

Czy możliwe jest, że mogłam zajść w ciążę w okresie kończącego sie połogu, jeśli kochaliśmy się z mężem 5 tygodni po porodzie? Poród miałam bardzo lekki jak na pierwszą ciążę. Po porodzie brak jakichkolwiek bólów czy innych dolegliwości, dlatego też dość szybko zdecydowaliśmy się na współżycie.

Podczas stosunku mąż wszedł we mnie tylko raz bez zabezpieczenia, a ja go skarciłam, więc się zaraz zabezpieczył prezerwatywą. Czy, mimo to, może istnieć prawdopodobieństwo, że mogłam zajść w ciążę?

Po stosunku na następny dzień dziwnie spuchł mi brzuch, a nie był taki wybrzuszony dzień wcześniej. Piersi również mnie dziwnie bolą, inaczej jak przy laktacji. Nastąpiła też suchość pochwy, a później jedynie taki mleczny śluz.
Z góry dziękuję za odpowiedź!
Jeśli byłabym w ciąży, to kiedy należy to dokładnie stwierdzić?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Prawdopodobieństwo zajścia w ciąże w opisanej sytuacji jest niewielkie, ze względu na charakter kontaktu. Ponadto płodność powraca zwykle po dłuższym czasie po porodzie niż pięć tygodni.
Znaczenie ma tutaj czy karmiła Pani piersią, czy zakończyła laktację. Tak czy inaczej prawdopodobieństwo ciąży jest niewielkie, objawów nie byłoby już na drugi dzień, a test ciążowy, dla absolutnej pewności, należy przeprowadzić w trzy tygodnie po kontakcie seksualnym.

Pozdrawiam serdecznie!