Czy istnieje prawdopodobieństwo, że jestem w ciaży?

Witam, mam obawy, że mogę być w ciąży. Okres ostatnio miałam w styczniu na początku miesiąca 1-6 i pod koniec 27-31. Od tamtego czasu nie miałam krwawienia, chociaż przy spodziewanej miesiączce miałam jak zwykle te objawy, czyli bóle brzucha, powiększone piersi.

26 lutego kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia. Nie jest to nasz pierwszy raz ponieważ nigdy nie używaliśmy środków antykoncepcyjnych.
Dodam, że przy spodziewanej miesiączce w lutym odbywałam długą podroż, 25 godzinna. Poza tym jestem bardzo nerwowa i ostatnio przez tą niepewność żyje w ciągłym stresie. Dzisiaj jest 12 Kwiecień, ja dalej nie mam swoich dni.
Dodam jeszcze, że robiłam test ciążowy, który wyszedł pozytywnie, chociaż nie chce mi się wierzyć w to, że mogę być w ciąży. Słyszałam, że test może wyjść pozytywnie pod wpływem silnego stresu.
Proszę o pomoc.

Witam!

W takiej sytuacji wszystko wskazuje na to, że jest Pani w ciąży. Współżyje Pani bez zabezpieczenia, zatrzymała się miesiączka, a test ciążowy wypadł pozytywnie. Domowe testy ciążowe rzeczywiście nie dają 100% pewności. Margines błędu dotyczy jednak przede wszystkim wyników negatywnych. Pozytywny test oznacza, że w organizmie znajduje się odpowiednio duża ilość hCG (hormon produkowany przez zarodek po zagnieżdżeniu się w macicy). Stres (nawet bardzo duży) nie może być przyczyną fałszywie dodatniego testu ciążowego (tzw. hormony stresu są produkowane przez nadnercza kobiety, nie płodu).

Jeżeli nie ufa Pani domowym testom ciążowym, proponuję wykonać oznaczenie stężenia hCG w laboratorium. Obecnie powinna być Pani w 11-12 tygodniu ciąży (przy założeniu, że ostatnia miesiączka miała miejsce 27 stycznia). To najwyższy czas na wizytę u ginekologa. Trzeba wykonać niezbędne badania. Niezwykle istotne jest USG w I trymestrze, które należy przeprowadzić do 14 tygodnia ciąży.