Czy istnieje ryzyko ciąży i jak powinnam kontynuować przyjmowanie tabletek?

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne E*** (schematem 21 7 zawsze o 20,00 )i 14 dnia zapomniałam zażyć tabletkę i tego dnia kochałam się z chłopakiem. O pominiętej tabletce zorientowałam się 15 dnia i wzięłam jedną a po godzinie kolejną, więc tego dnia zażyłam 2 tabletki. Czy istnieje ryzyko ciąży i jak powinnam kontynuować przyjmowanie tabletek?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli minęło więcej, niż 12 godzin, ochrona mogła zostać osłabiona. Przyjmowanie tabletek należy kontynuować zgodnie ze schematem, a w takiej sytuacji po prostu stosować dodatkową metodę antykoncepcji.