Czy istnieje ryzyko ciąży po zwymiotowaniu tabletki w pierwszym tygodniu stosowania?

Witam, mam pewien problem. Przyjmuje tabletki Yasmin od długiego czasu, ostatnio jednak w pierwszym tygodniu ich przyjmowania zwymiotowałam jedna z nich mniej więcej po 3/4 godzinach. Kilka dni później odbyłam stosunek z partnerem, Zaczelismy bez prezerwatywy, jednak później przypomniałam sobie - po krótkim czasie- o tamtej tabletce i użyliśmy dodatkowego zabezpieczenia. Dzień później wystąpiło u mnie brązowe plamienie. Bardzo boje się, że istnieje w tej sytuacji ryzyko ciąży. Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Szczerze mówiąc zawsze istnieje możliwość ciąży gdyż nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji . A czy była przyjęta następna tabletach po zwymiotowaniu ?