Czy istnieje ryzyko dla ciąży oraz czy to infekcja?

Mam 25 lat i jestem w pierwszym trymestrze ciąży. Dzisiaj zaobserwowałam brązową wydzielinę i niepokojące swędzenie. Mieszkam za granicą i dopiero za kilka dni mogę zobaczyć się z lekarzem, bardzo się martwię o dziecko więc pytam czy to infekcja, czy moja ciąża jest zagrożona?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Każde plamienie w ciąży, czyli brązowa wydzielina z pochwy, powinno być wyjaśnione. Jest to objaw niepokojący. Powinna Pani jak najszybciej udać się na wizytę do ginekologa.
Świąd w okolicy pochwy świadczy o infekcji dróg rodnych. Jest ona niebezpieczna w ciąży ponieważ nieleczona może doprowadzić do infekcji wewnątrzmacicznej. Dlatego  infekcja nie może być leczona na własną rękę ale wymaga konsultacji ginekologa.

Pozdrawiam