Czy istnieje ryzyko powstania blizn przerostowych?

W połowie grudnia miałem wykonany zabieg IPL na rumień twarzy.Po jakimś czasie od zabiegi powstały pęcherze z sączącym się płynem(poparzenie II stopnia)na obu policzkach i nosie oraz silny obrzęk twarzy.Po odpadnięciu strupów po około dwóch tygodniach na jednym policzku został w miejscu po strupie brązowy ślad(odbarwienie?)i mała czerwona kreska z małymi rowkami na drugim oraz rowki na nosie.Czy istnieje ryzyko powstania blizn przerostowych? Czy odbarwienie zniknie? Stosować plastry silikonowe?

Jeżeli nie ma Pan tendencji do blizn przerostowych to szanse są znikome. Proces gojenia może potrwać parę tygodni. Proszę używać kremów z filtrami UV i nie wystawiać twarzy na bezpośredni wpływ słońca. Plastry lub maści silikonowe może Pan stosować.