Czy istnieje ryzyko wystąpienia cukrzycy w drugiej ciąży?

W pierwszej ciąży stwierdzono cukrzyce- dieta i insulina plus niedoczynnosc tarczycy leczona farmakologicznie,klopoty z nerkami ich obrzek,w ciazy duzo schudlam,dziecko w tej chwili prawie 5 lat -autyzm i niedoczynnosc tarczycy leczna od 2 lat,moje pytanie jak moze to wygladac w drugiej ciazy?Czy tez bede chora?

Podczas planowania ciąży warto przeprowadzić wszystkie potrzebne badania oraz zweryfikować i zoptymalizować Pani aktualne żywienie.

Pozdrawiam,
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)