Czy istnieje ryzyko zarażenia różyczką od dziecka po szczepieniu?

Witam! Dowiedziałam się właśnie, że jestem w 5 tygodniu ciąży. 21 listopada szczepiłam córeczkę szczepionką przeciwko odrze, śwince i różyczce. Czy istnieje ryzyko zakażenia się od mojej córeczki różyczką (nie chorowałam w dzieciństwie na różyczkę i nie byłam na nią szczepiona)? Czy jest jakieś ryzyko dla ciąży?

Lek. Katarzyna Szymczak

Teoretycznie jest takie ryzyko ponieważ jest to szczepionka żywa, ale opisano tylko pojedyncze takie przypadki. Wskazane wykonanie przeciwciał przeciwko różyczce IgG , ewentualnie IgM.
Pozdrawiam