Czy istnieje ryzyko zarażenia wścieklizną od kotów?

Wczoraj byłam u znajomych znajomych, którzy mieszkają przy lesie i jak się okazało wpuszczają do domu także dzikie koty, które wałęsają się po okolicy. Wszystkie meble były oblepione sierścią, sierść fruwała też w powietrzu. Jeden kot lizał sierść drugiego. Po wyjściu stamtąd czułam dyskomfort w oku, jakby coś mi do niego wpadło.Teraz boję się, że mogła to być sierść i to na dodatek ta polizana i martwię się czy istnieje ryzyko zarażenia wścieklizną i czy powinnam zgłosić się do lekarza?

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej mało prawdopodobne . Dla pewności proponuje udac się do lekarza okulisty