Czy istnieje ryzyko zatrucia się rtęcią?

Dzień dobry, w dniu wczorajszym, robiłam generalne porządki w mieszkaniu wynajmowanym i znalazłam termometr rteciowy oraz żarówkę grzewcza. Niestety potukly się. Na całe szczęście szkiełko z rtęci w termometrze było całe zbilo się tylko zewnętrzne. Czy istnieje jakieś niebezpieczestwo wydobycia się i zatrucia rtecia przez żarówkę? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

nie sądzę aby było jakieś ryzyko, lecz warto udać się do lekarza rodzinnego, jeśli doszło do rozbicia pojemnika z rtęcią należy poinformować straż pożarną.