Czy istnieje ryzyko, że jednak jest ciąża?

Dzien dobry. Mam pytanie: okolo 8 dnia cyklu nastapil stosunek bez zabezpieczenia (wytrysk w środku). Cykl jest rozny - od 24 do 28 dni. Po 12/13 dniach od stosunku wykonano (zatem okolo 19/20 dzien cyklu) 2 testy roznej firmy, ale po poludniu. Testy pokazaly wynik ujemny. - bez zadnych poswiat 2 kreski. Dzis, tj. 13/14 dzien od stosunku (zatem ok. 20 dzien cyklu) bede robila test ciazowy z porannego moczu i udam się na beta hcg, potem 2-3 pozniej planuje ponowic test beta hcg. Moje pytanie: czy testy ktore wykonalam mogą mnie uspokoic czy jednak jeszcze nie? Czy istnieje ryzyko ze jednak jest ta ciaza? Wiem ze najlepiej poczrkas do okresu, ale nerwy są. Pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Niestety testy, które do tej pory Pani wykonała mogły dać wynik fałszywie ujemny (zbyt wcześnie wykonano test). Najlepiej będzie jeśli zostanie oznaczony bhcg we krwi.