Czy istnieje szansa na cofnięcie się cukrzycy?

Czy istnieje możliwość odejścia od insuliny - czy cukrzyca może się cofnąć - czy trzustka może ponownie wytwarzać insulinę i ją dawkować. Jakie badanie należy wykonać aby stwierdzić czy naprawa trzustki jest możliwa? Ostatnio dużo jest wiadomości odnośnie mrożonej cytryny -startej - a następnie jedzenia takich kostek z mrożonej cytryny, która obniża cukier a tym samym może byłaby możliwość odejścia od insuliny. Proszę udzielić mi odpowiedzi na powyższe pytania. Dziękuję

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszystko zależy o jakim typie cukrzycy mówimy, oraz od stanu klinicznego pacjenta. Nie ma żadnego udowodnionego działania ,,mrożonej cytryny" na ,,regeneracje trzustki". To o czym Pani pisze nie ma nic wspólnego z medycyną. Pozdrawiam.