Czy istnieje szansa na uratowanie związku?

Czy istnieje nadzieja że mężczyzna wróci? Rozstaliśmy się 2 miesiące temu z mojej winy. Ciągle sprzeczki, czepianie się. Chciałam go za bardzo dla siebie. Nieszanowalam. Miał dość. Jest młodszy ode mnie, byłam jego pierwsza dziewczyna ( ja 22 on 20 ). Czasami pisze. Pyta się co u mnie. Czy to coś znaczy?

Dzień Dobry.

Myślę, że większość z tym pytań powinna Pani zadać mężczyźnie, o którym Pani wspomina.
Rozmowa jest najlepszym lekarstwem. Nieoceniająca, życzliwa, pełna uwagi i zrozumienia.
Warto porozmawiać z partnerem i wysłuchać jakie jest jego zdanie, ale również powiedzieć o swoich uczuciach, potrzebach itd.
Ważne by rozmowa nie była wytykaniem sobie błędów, oskarżaniem się itd.
Chodzi o szczerość, życzliwość i wyrozumiałość.

Życząc odwagi i powodzenia,
D.Pysz-Waberski
www.nadżycie.pl
FB: @nadzycie

Szansa zawsze istnieje, nie należy jej jednak mylić z pewnością. Sygnały od byłego partnera mogą być także wyrazem tęsknoty za kimś, potrzebą bliskiego kontaktu (którego obecnie nie ma ze względu na rozstanie) czy troską o samopoczucie kogoś, kto kiedyś był ważny. Jeśli chciałaby Pani postarać się o odbudowę relacji konieczna jest szczera i długotrwała zmiana, czas i przestrzeń dla partnera (by nie czuł się osaczony i sam mógł podjąć decyzję), a także szczera rozmowa o tym co było i o tym, jak miałby wyglądać związek, by realizował oczekiwania i potrzeby obojga.