Czy istnieje szansa, że dzięki lekowi mój stan psychiczny się poprawi?

Witam. Od kilku lat cierpię na chroniczne myśli samobójcze, lęki i samookaleczanie. Wybrałam się do psychiatry, ale przepisał mi jedynie Parogen, który w zasadzie nie działa nic. A moje objawy, mówiąc delikatnie zostały zlekceważone. Czy istnieje szansa, że dzięki temu lekowi poprawi się jakoś mój stan zdrowia? Bo dłużej już tak nie daję rady.

Lek może pomóc ustabilizować Pani stan. Ale przede wszystkim namawiam na rozpoczęcie psychoterapii tak, by przepracowac dogłębnie problem i pozbyć się myśli samobójczych i lęków. Jeżeli trudności są długotrwałe to znaczy, że wymagana jest pomoc z zewnątrz. Proszę nie lekceważyć swojego stanu i udać się do psychoterapeuty (nie psychiatry).

Oprócz leków warto także skorzystać z pomocy psychologa i podjąć psychoterapię. Specjalista wesprze, a w trakcie procesu psychoterapii pozwoli Pani przyjrzeć się nie tylko objawom, ale także głębszym przyczynom trudności, sposobom radzenia sobie z chorobą i jej objawami, a także wprowadzania w życie zmian, które ułatwią odzyskanie spokoju i satysfakcji z życia oraz relacji.