Czy istnieje szansa, że to jednak nie Zespół Aspergera?

Jestem prawie pewna, że mój chłopak ma zespół aspergera. Jest nieporadny ruchowo, ma problem z komunikowaniem się z ludźmi, ma jedną dziedzinę w której czuje się świetnie. Rozmawiałam z nim na poważnie o terapii, ale on mówi, że nie chce być "zaszufladkowany". najbardziej boli mnie fakt, że jakby nie dostrzega problemu, a dla mnie to niezwykle poważna sprawa. Z tego co wiem to zaburzenie jest dziedziczne, a ja pragnę mieć w przyszłości dzieci. Czy istnieje szansa, że to jednak nie asperger?

Dzień dobry!

Nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy inaczej, niż podczas dłuższego osobistego kontaktu ze specjalistą. Być może partnera dotyczy zespół Aspergera, być może zupełnie inne zaburzenie (np. zaburzenia osobowości), a może jest osobą zdrową, a opisywane przez Panią elementy, to po prostu jego cechy, mieszczące się w granicach różnic indywidualnych między ludźmi.

Pozdrawiam!