Czy istnieje szczepionka przeciwko grzybicy pochwy?

Dzień dobry. Od ponad roku mam nawracającą grzybicę pochwy ( nawroty są tak częste że powracają nawet co kilka dni i zaraz po skończeniu leczenia). Stosowałam już wiele leków, każdy bezskuteczny. Nie pomaga też profilaktyka probiotykami itp. Moje Pytanie brzmi: czy istnieje może jakaś szczepionka na grzybicę pochwy dzięki której można by jakoś wspomóc odporność organizmu na tą przypadłość, a jeśli tak to gdzie można ją dostać? Bardzo proszę o odpowiedź.

Niestety nie ma swoistej szczepionki. U częsci pacjentek poprawę w długim okresie czasu można uzyskać poprzez zastosowanie nieswoistej szczepionki Gynatren lub doustny FemiVaxin . pozdrawiam kz