Czy istnieje większe ryzyko perforacji?

Witam w styczniu miałam przeprowadzaną operacje przegrody nosowej. Mój przegroda jest nadal krzywa. Operujący lekarz chce zrobić poprawkę. Czy istnieje większe ryzyko perforacji? Po zabiegu na mojej przegrodzie jest biała plama, jakby widać bulo chrząstkę. Lekarz mówi mi tylko, że jest to sucha śluzówka i się zagoi. Smaruje od operacji rinopanteiną i nadal nic. Co to może być?

raczej jest to sucha cienka błona śluzowa. reoperacja zawze wiąże się z ryzykiem perforacji jeśli jest niewłaściwie wykonana lub błona śluzowa jest słaba, uszkodzona, przedłuża się tamponada lub stan zapalny. Osobiście preferuję zaopatrzenie pacjenta w taki sposób podczas operacji aby nie było konieczności zakładania tamponady.
Pozdrawiam. Piotr Sawicki www.laryngologbydgoszcz.pl