Czy istnieje zabieg, który na stałe usunie rumień?

Witam. Mam tłustą i skłonną do rumienia skórę (gł. nos i policzki). Rok temu miałam wykonywane 4 zabiegi IPL(Palomer) w celu jego redukcji. Z efektów byłam zadowolona.Po pół roku rumień powrócił. Znalazłam inną klinikę, tam miałam 4 zabiegi laserem Nd Yag (X-lase). Cera jest bledsza. Jednak efekt nie jest tak spektakularny jak po IPL.Mam pyt czy istnieje zabieg który na stałe (bądź na długi czas) usunie rumień. Dodam, że skórę oglądał lek. dermatolog, nie stwierdził stanu chorobowego.Pozdrawiam

witam nie nie ma zabiegów , które na stałe usuną rumień przy cerze naczyniowej, można jedynie go wyciszać za pomocą zabiegów laserowych, pielęgnacji domowej oraz terapii lekowej.

Rumień na twarzy należy do trudnych problemów estetycznych. Do tej pory nie ma zabiegów trwałe usuwających dolegliwość. Po serii zabiegów laserowych czy IPL należy 1-2x w roku zgłosić się na "zabieg podtrzymujący" uzyskany efekt wcześniej,
Pozdrawiam
Katarzynę Mudel

Niestety, tendencja do rumienia jest nawracająca. Może Pani powtórzyć serię zabiegów z użyciem IPL (koniecznie musi to być dobre urządzenie, sprawdzone). Gwarancji 100% wyleczenia nikt jednak Pani nie da.