Mężczyzna , 21 lat Witam. Zauważyłem ze od paru lat w kilku sytuacjach ( wysilek fizyczny, stres, nagle zmiany temperatury) moja twarz staje sie czerwona, nie chodzi tylko o male rumience lecz o zaczerwienienie na calej powierzchni wraz z uszami. Lecze ponadto trądzik. Czytałem na kilku forach internetowych, że przyczyną takiego zjawiska jest skora naczynkowa, a co za tym idzie plytko osadzone naczynka pod skórą. Moje pytanie brzmi następująco. Czy istanieje jakis zabieg, by pozbyc sie tego problemu?Pozdrawiam!
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam tak można wyciszyć taki rumień, stosując w serii zabiegi laserowe. Najlepiej będzie jak umówi się Pani na konsultację do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej i po konsultacji lekarz ustali odpowiednie dla Pani skóry zabiegi.

Zabieg polega na naświetlaniu skóry twarzy niekoherentnym źródłem światła. Energia świetlna emitowana z urządzenia jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę, a krew „ścina się” i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po pewnym czasie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu.

Wskazania

usuwanie efektów fotostarzenia – poszerzonych naczyń krwionośnych, przebarwień, wiotkości skóry ( na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach)
profilaktyka w przypadku skóry płytko unaczynionej, wrażliwej i skłonnej do powstawania rumienia
profilaktyka trądziku różowatego
Przeciwwskazania

ciąża
padaczka
rozrusznik serca
Przebieg zabiegu

Na skórę nakłada się zimny żel. Za pomocą głowicy zaopatrzonej w filtr odcinający szkodliwe ultrakrótkie fale aplikuje się na skórę serię świetlnych strzałów. Światło lasera IPL dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamieniane na energię cieplną. Promień lasera gwałtownie podgrzewa wówczas krew w naczynku powodując jego obkurczenie i trwałe zamknięcie. Po pewnym czasie również ścianki naczynia zapadają się i są wchłaniane, przez co zanikają. Zabieg nie niesie ryzyka powikłań i infekcji.Efekt

Poprawia się napięcie i koloryt skóry, następuje redukcja zmian naczyniowych oraz wyciszenie rumienia skóry .Efekty każdego zabiegu widoczne są stopniowo, czasem proces ich zanikania może wynosić nawet kilka tygodni. Aby zamknąć wszystkie popękane naczynia krwionośne z reguły potrzeba ok. 5 – 6-ciu zabiegów. Zależy to od: ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Dermatologia – Jeśli złość sprawia, że stajesz się blady, wściekłość z kolei powoduje, że twoja twarz oblewa się czerwienią, z powodu zimna zaś siniejesz, to takie zmiany barwy skóry są zasadne i łatwo wytłumaczalne. Gdy jednak ni stąd, ni zowąd na skórze pojawiają się czerwone plamy lub inne zmiany, mogą one być zapowiedzią rozmaitych chorób.
  • Trądzik – „Trądzik jest… piętnem, które cierpiący musi nosić… Czymś, co budzi wstyd. Czymś, co jest powodem drwin” (dr A.C. Chue). Tak sądzi ogromna większość osób dotkniętych tym problemem.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Trądzik pospolity (acne vulgaris) - charakterystyka, klasyfikacja, przyczyny, objawy, leczenie, rokowanie

Domowe sposoby na trądzik - zbawienny wpływ roślin

Domowe sposoby na trądzik - zbawienny wpływ roślin

Trądzik to choroba skóry, z którą zmaga się wiele osób, najczęściej nastolatków. Trądzikowi nierzadko towarzyszą zarówno stany zapalne, czyli tak powszechne pryszcze, jak i stany niezapalne, czyli zaskórniki i wągry. Schorzenie skóry, jakim jest trądzik,...

Leczenie trądziku

Poznaj dobre porady i wskazówki na pokonanie trądziku

Poznaj dobre porady i wskazówki na pokonanie trądziku

Pierwsze oznaki trądziku często nas denerwują. Należy jednak pamiętać, że stres jest jednym z czynników przyczyniających się do występowania nieestetycznych krostek na twarzy. Dlatego - oprócz zachowania spokoju - warto poznać różne sposoby, które zmniejszą...

Trądzik

Trądzik różowaty - przyczyny, objawy, leczenie

Trądzik różowaty - przyczyny, objawy, leczenie

Trądzik różowaty występuje u 2% populacji, najczęściej u osób w wieku 25-35 i 45-55 lat. Główną jego cechą jest pojawianie się zaczerwienienia twarzy, które może mieć związek ze zmianami temperatur, spożywanymi potrawami (gorące napoje, alkohol, przyprawy),...

Usuwanie blizn potrądzikowych

Kosmetyki zmniejszające widoczność blizn potrądzikowych

W obecnych czasach ogromną rolę przywiązuje się do wyglądu zewnętrznego. Trudno się dziwić, coraz częściej rozwój kariery zawodowej oraz stosunki międzyludzkie uzależnione są od stopnia atrakcyjności. Dlatego coraz więcej osób sięga po różne metody służące...