Czy istnieje zależność pomiędzy spożywaniem przetworzonej żywności a wystąpieniem choroby Alzheimera?

Czy istnieje zależność pomiędzy spożywaniem przetworzonej żywności (kostki rosołowe, napoje gazowane, gotowe danie ze słoików), a wystapieniem choroby Alzheimera?

Choroba Alzheimera polega na procesie degradacji i obumieraniu neuronów. Spożywanie przetworzonej żywności nie wpływa na występowanie tego schorzenia, jednak może przyczyniać się do zaburzeń metabolicznych, które mogą nasilać progresję choroby.