Żel Solcoseryl a zamiennik dostępny bez recepty

Witam, dostałem od lekarza proktologa na 1cm szczelinę odbytu maść robiną z nitrogliceryną, syrop Mentho-Paraffinol oraz żel Solcoseryl - niestety tego ostatniego nie ma w żadnej aptece. Czy istnieje jakiś zamiennik żelu Solcoseryl, który miałby podobne działanie, ale był dostępny bez recepty? Tamtego nigdzie nie mogę znaleźć, nie wiem już gdzie szukać... Patrzyłem w internecie gdzie może być dostępny żel Solcoseryl, ale nic nie znalazłem, na nic nie mogłem trafić... Mogę zastosować coś innego? A może maść z nitrogliceryna i syrop Mentho-Paraffinol wystarczą na szczelinę odbytu i stosowanie żelu Solcoseryl wcale nie jest konieczne? Nie wiem już za bardzo co mam zrobić... Chyba że ktoś jest mi w stanie doradzić gdzie mogę dostać żel Solcoseryl... Z góry dziękuję za każdą poradę w mojej sprawie. Pozdrawiam.

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Witam
Niestety Solcoeryl jest bezbiałkowym dializatem krwi cieląt. Na polskim rynku nie znajdzie Pan zamiennika o podobnym działaniu. Alternatywą dla omawianej maści może być własna krew pacjenta, która odpowiednio zpreparowana będzie zawierać dodatkowo liczne czynniki wzrostu, które istotnie przyspieszają gojenie.
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok Chirurg, flebolog, proktolog
Kriocentrum, ul. Wyszyńskiego 103 05-420 Józefów Tel: +48 22 779 28 21; +48 22 423 01 87; +48 504 171 106
Una Medica ul. Żelazna 69a Warszawa tel: +48 668 88 00 42