Czy IUGR ma wpływ na inteligencję?

Mam dziś 20 lat, gdy miałam lat 10 stwierdzono u mnie zespół iugr, mam wzrostu dziś 147 cm i jestem bardzo szczupła wręcz chuda. Czuję się przez mój wzrost bardzo źle, mam wrażenie że przez to nie znajdę nigdy sobie kogoś do związku, boję się że męzczyźni nie patrzą na mnie jak na osobę atrakcyjną lub wogle jak na kobiete. Zastanawiam się też czy IUGR ma wpływ także na moją inteligencje czy też czy nie osłabia mojej zdolności uczenia się.

Witam,
Wiele badań wskazuje na częstsze występowanie otyłości, cukrzycy typu I, nadciśnienia w grupie dorosłych u których zdiagnozowano IUGR w okresie noworodkowym w odniesieniu do grupy „zdrowych” dzieci.
Raczej nie ma wpływu na zdolność uczenia się.