Czy Izotek hamuje wzrost kości?

Witam czy Izotek hamuje wzrost kości? Mam 190 cm i 19 lat i nadal rośne i chce dalej rosnąć a mam możliwość w tym wieku jeszcze rosnąć, ale mam propozycje brania Izoteku na trądzik ,żeby go wyleczyć całkowicie? Czy branie Izotretynoiny może zahamować u mnie wzrost?

Lek. Tomasz Budlewski

Jako działanie niepożądane jest możliwe przedwczesne zarastanie nasad kości długich. Raczej wymieniane jako raczej rzadko. Nalezy przeanalizować wszystkie za i przeciw odpowiedniej terapii