Czy ja mam depresję?

Witam. Czy ja mam depresję? Bardzo martwię się I przeżywam to że po 8 letnim związku mój chłopak nadal nie ma wobec mnie poważnych deklaracji, kiedy z kolegami którzy mają na niego negatywny wpływ ja popadam w rozpacz, jestem uzależniona od niego,nie mam przyjaciół. Martwię się że mnie zostawi, potrafię przez to całe dnie nic nie jeść, nie spać I tylko spać. Chcę sobie pomóc, nie chce być tak uzależniona od niego, chce żyć nie przejmując się tym że jest z kolegami itd.

Dzień Dobry Pani,

Faktycznie - stan, w którym jest Pani obecnie, budzi niepokój i bardzo dobrze, że szuka Pani pomocy, bo jest ona Pani potrzebna.

Co ja myślę na temat tego, co Pani napisała?
Pani nastrój może być określony jako pro-depresyjny, a symptomy mogą wskazywać na depresję.
Domniemywam, że jest to stan przejściowy u Pani, ale wymaga diagnozy, konsultacji i terapii psychologicznej.

Jeśli miałaby Pani życzenie na rozmowę o trudnościach ze mną, zapraszam serdecznie Panią do kontaktu - na Skype.

Życzę Pani tlko radości z codzienności,
Irena Mielnik-Madej

Witam,

Rozumiem, że doświadcza Pani silnego lęku przed odrzuceniem i w bardzo dużym stopniu wpływa to na Pani codzienne funkcjonowanie. Myślę, że warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty, który pomoże Pani odkryć źródła lęku i pokazać Pani jak sobie z nim radzić.

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Korotko
www.bezproblemowo.pl