Czy ja mam depresję wraz z chronicznym stresem?

Witam. Nie jestem do końca przekonana, ale podejrzewam, że od dłuższego czasu mam depresję wraz z chronicznym stresem. Wszystko rozpoczęło się dwa laya tenu, kiedy ze swoim partnerem przeprowadziłam się do innego miasta zaraz po studiach. Po pół roku od przeprowadzki kiedy nie mogłam znaleźć pracy zaczęło się. Miałam problemy ze snem, na początku budziłam się o 6... później o 4. Kiedy w końcu dostałam pracę nie potrafiłam się z niej cieszyć. Przestałam wychodzić z domu, później zaczęły się kłótnie. Przestałam się sobie podobać. Moje życie okropnie zwolniło. Czułam się niepotrzebna... i to ciągle pytanie "dlaczego to właśnie mnie spotyka" Otoczenie mówi żebym wzięła się w garść, że przesadzam. Aktualnie mieszkam na 9 piętrze i nie ma dnia żebym nie myślała jak go wykorzystać by to wszystko zakończyć. Boję się iść do lekarza i boję się jutra. Co mam zrobić? Czy jest możliwość, żebym sobie poradziła z tym sama?!

Witam,
w treści Pani wpisu odczytuję dużą dawkę lęku, niepewności i zagubienia. W życiu każdego człowieka pojawia się taki moment kiedy warto skorzystać z pomocy drugiej osoby. Myślę, że skoro zamieściła Pani powyższe pytanie jest Pani właśnie w takim momencie. Na początek warto aby skorzystała Pani z pomocy psychologa, zwłaszcza, że Pani stan psychiczny zaczął oddziaływać na Pani życie zawodowe oraz relacje z innymi ludźmi także relację partnerską. Jeżeli podejmie Pani ten krok to będzie to pierwszy i zarazem najważniejszy krok aby pomóc samej sobie. Swoje zdrowie ma Pani w swoich rękach i to do Pani należy ta decyzja. Skorzystanie ze wsparcia psychologicznego nie jest niczym wstydliwym i nie umniejszy Pani wartości. Jest raczej wyrazem dojrzałości i odpowiedzialności za siebie i swoje zdrowie.
Z pomocą psychologa przeanalizuje Pani swój stan i czynniki, które na ten stan wpływają. Wypracuje Pani efektywne metody radzenia sobie w sytuacjach trudnych i sposoby pozwalające na utrzymanie wyrównanego samopoczucia.
Powodzenia!

Witam Panią,
proszę nie zwlekać, tylko pójść do lekarza psychiatry, a następnie do psychoterapeuty. Pojawiające się myśli rezygnacyjne i sugerujące chęć "zakończenia wszystkiego" powinny Panią niepokoić i skłonić do jak najszybszej wizyty u specjalisty. Stan, który Pani opisuje, nie jest naturalny. Niewątpliwie cierpi Pani na zaburzenia nastroju. Mało prawdopodobne jest to, żeby Pani poradziła sobie z nimi sama. Aby postawić dokładną diagnozę potrzebna jest jednak osobista wizyta i rozmowa z lekarzem. Forma leczenia zostanie dobrana do aktualnego Pani stanu i przyczyn, które go wywołały.

Witam Panią
Pani obniżony nastrój i myśli samobójcze mogą wynikać
z przeżywanych emocji, doświadczanego przez długi czas
stresu oraz niskiej samooceny.
Psychika i ciało stanowią integralną i współzależną całość .
Stany psychiczne człowieka zawsze oddziaływają
na procesy fizjologiczne i vice versa.
Przy dużym stresie układ nerwowy, który zarządza całym
organizmem, jest w stanie ciągłego napięcia, niepokoju,
pobudzenia lub lęku.
Dlatego dochodzi do fizycznego i psychicznego wyczerpania.
Niewykluczone, że jest to depresja, jednak rzetelną
diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Człowiek doświadczający depresji nie widzi możliwości
rozwiązania swoich trudnych problemów – stąd myśli
samobójcze.
Ważne jest, żeby w tym stanie nie pozostawała Pani
zupełnie sama.
Wiem, że to trudne, ale proszę nie stronić od rodziny,
przyjaciół i znajomych.
Gdy nachodzą złe myśli, najlepiej zadzwonić do bliskiej
koleżanki, kogoś z rodziny lub wykorzystać
Całodobowy Telefon Zaufania nr 81 534 60 60,
Antydepresyjny Telefon Zaufania 22 654 40 41
lub Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123
Niezmiernie ważne jest też, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła
leczenie, psychoterapię.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani samobójczych myśli
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą
oraz psychologiem lub psychoterapeutą.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać spokój, równowagę
wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl