Czy ja mam fobię społeczną?

Witam,mam problem,może nawet kilka.Gdy 3 lata temu wyjechałam na studia,zamknęłam się w sobie.Siedziałam ciągle zdołowana w swoim pokoju,na nic nie miałam chęci,koleżanki siłą wyciągały mnie z niego.Poszłam do psychologa,jednak psycholog zbyła mnie,mówiąc że jak się dowiem nad czym chce popracować to mam wrócić.Minęły 3 lata,coraz mniej sensu widzę w swoim życiu,nie mam na nic ochoty,nie mogę spać, mało co mnie cieszy.Nie wiem nad czym mam pracować.Według testów mam fobie spol. i depresje.

Witam
Objawy, które Pani opisuje mogą wskazywać na depresję
i zaburzenia lękowe. Jednak rzetelną diagnozę można
postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
W sytuacjach szczególnie obciążających,
na plan pierwszy wysuwa się lęk i napięcie.
Lęk, którego przyczyna jest nieuświadomiona,
często przyjmuje postać nerwicy i różnych fobii.
Gdy doświadczane objawy są na tyle silne,
że powodują znaczne utrudnienie w codziennym
funkcjonowaniu, konieczna psychoterapia.
Terapia jest procesem polegającym na pracy z myślami,
uczuciami, przekonaniami, decyzjami. i jest najskuteczniejszym
sposobem leczenia tego typu zaburzeń.
Pozdrawiam serdecznie

Polecam kontakt z psychiatrą. To może być depresja. Proszę poszukać w necie skali Becka i ją wykonać. Jeśli wyjdzie depresja - to da się leczyć. Zachęcam do poszukania lekarza psychiatry w swoim otoczeniu.
Do poradni zdrowia psychicznego nie ma potrzeby skierowania i może być w innym mieście

Opisany przez Panią problem jest zbyt poważny, aby stawiać w tym miejscu diagnozę. Napisała Pani, że to co się z Panią dzieje od kilku lat znacząco ograniczyło Pani relacje z ludźmi oraz funkcjonowanie w codziennym życiu. Zachęcam Panią do konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą. Zapewne wskazana będzie psychoterapia, możliwe, że także konsultacja u lekarza psychiatry.
Proszę poszukać psychoterapeuty pracującego w nurcie psychodynamicznym i nie rezygnować z wizyty pomimo doświadczenia z psychologiem, o którym Pani napisała.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam Panią,
Opisane objawy są niepokojące i widocznie utrudniają Pani życie. Warto zatem zasięgnąć porady lekarza psychiatry, który będzie mógł przepisać Pani odpowiednie leki. Istnieje także wiele miejsc, gdzie może Pani skorzystać z pomocy psychologicznej. Podczas terapii nauczy się Pani jak radzić sobie z objawami, poprzez dotarcie do źródła zaburzeń, co podniesie jakość Pani życia i przełoży się na pozostałe sfery życia.
Pozdrawiam
Monika Prus