Czy ja mam nerwicę przy takich objawach?

Witam wszystko u mnie zaczęło się od spadku poziomu potasu do 3.5 (4-5.5) trafiłem do szpitala z kolataniem serca. W szpitalu wykryto też u mnie słabe żelazo oraz Wit D na poziomie 10.7 (dobra od 35) przez ok 2 miesiące po wyjściu ze szpitala mówiono że to nerwica. Moje objawy były to pogorszenie wzroku, ciągle robilo mi się słabo, miałem jakieś dziwne ataki lęku np w szkole że tak mi serce biło i się wszystkim stresoealem nigdy tak nie miałem. Minęło 4 miesiące, a u mnie teraz takie objawy jak ból mięśni nóg rąk i klatki piersiowej, jest to takie pieczenie, ból. Odrealnienie, kręcenie się w głowie uczucie nie stabilności, dziwne uczucie w głowie takie napięcie czy coś jakbym miał zaraz dostać ataku padaczki czy czegoś. Na początku wmawialem sobie dużo chorób gdy byłem w szpitalu. To nerwica? Miałem ekg, holter, badania tarczycy tsh ft3 ft4, tomografie głowy, badania krwi. Proszę o pomoc. O przypomniało mi się że od ok tygodnia boli mnie czasami brzuch i mam zgage oraz pieczenie tak jakby rozciągające się od przełyku do brzucha. Czuję jakbym był taki kwaśny w środku. Najgorsze jest jednak osłabienie mięśni oraz ich ból. Wszystko gwałtownie zaczęło się od tego dnia co spadł potas
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Badania krwi - AIAT

AIAT to inaczej aminotransferaza alaninowa. Jest to enzym wątrobowy, który bierze udział w przemianach białek. Czego dotyczy badanie? Jakie są prawidłowe wyniki ? Dowiedz się, oglądając film.

Witam Pana,
jeśli wykluczone są choroby somatyczne, objawy mogą być o podłożu psychogennym.
Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty