Czy ja mam niedowagę?

Mam 20 lat, 158 cm wzrostu i 46 kg wagi. Moi rodzice uważają, że jestem zbyt chuda, jest też tak, że jak zjem więcej, moja waga zwiększa się nawet o 1.5 kg w ten sam dzień, a rano na drugi dzień ważę już normalnie. Czy to normalne?

Witam serdecznie.

Twoja masa ciała jest poniżej dolnej granicy normy. Dolna granica normy BMI to 18.5 kg/m2, natomiast twój BMI wynosi 18.4 kg/m2.

Wahania wagi ciała w ciągu doby są normalne. Dorosły człowiek powinien wypijać w ciągu dnia 1.5- 2 l. płynu, co daje 1.5-2 kg. W ciągu doby taka ilość wody zostaje przetworzona i częściowo wydalona, a należy jeszcze wziąć pod uwagę masę pokarmu.

Z pozdrowieniami.