Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ja mam objawy depresji?

Witam. Mam 20 lat i negatywny pogląd na świat wszystko co robię wydaję się być dla mnie bez sensu. Od pewnego czasu czuję się bardzo zmęczona i leniwa nie mam chęci w dążeniu do celu i łatwo się poddaję. Mam problemy z koncentracją co utrudnia mi podejmowanie decyzji życiowych. Mój nastrój zmienia się jak pogoda. Probuje rozmawiać na ten temat ze znajomymi ale zawsze czuję się nie zrozumiana. Czy to są objawy depresji ?
KOBIETA, 20 LAT 10 miesięcy temu

Depresja a występowanie urojeń

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy występowaniem urojeń a depresją.

Dzień dobry, wszystko zależy jako czas trwają Pani objawy. Niestety nie da się w ten sposób postawić Pani diagnozę. Jeżeli Pani nastrój martwi, warto zarejestrować się do lekarza psychiatry w celu postawienia diagnozy. W Pani mailu zauważalne jest natomiast niskie poczucie własnej wartości, brak wiary w siebie. Proszę zastanowić się nad psychotetapią, myśle że byłaby pomocna w obecnej sytuacji. Pozdrawiam A. Pacia

Psycholog kliniczny i psychoterapeuta pracujący w nurcie psychodynamicznym.
0

Dzień Dobry Pani,

Opisane przez Panią symptomy, mogą wskazywać na obniżony nastrój, ale czy to stan depresyjny? Czy miałaby wystarczyć i czy byłaby skuteczna/trafna diagnoza online? Z drugiej strony, mogą to być dla Pani informacje, że coś przestało Pani służyć? Gdyż (być może?) pojawiła się monotonia, niezadowolenie z dotychczasowego funkcjonowania i deficyt zadowolenia/satysfakcji z dotychczasowych działań?

Opisane przez Panią symptomy, mogą wskazywać na obniżony nastrój, ale czy to stan depresyjny? I czy miałaby wystarczyć/czy byłaby skuteczna diagnoza online?

Nie napisała Pani, od jak dawna obecne są wymienione przez Panią objawy? Jaki jest Pani styl życia? Jak jest u Pani z suplementacją/mineralizacją organizmu? Przede wszystkim czystym magnezem, witamina B1, B2, B3 (wit. PP) B6, wit. D3, kwasem foliowym oraz selenem?

W/w niedobory w organizmie mogą być (również!) przyczyną niepokojących Panią objawów, takich jak trudność w koncentracji, zmiana nastroju/obniżony nastrój, bezsenność, rozdrażnienie, ogólnie brak energii życiowej.

Zaprezentowane przez Panią symptomy są sygnałem do kontrolnej/osobistej konsultacji w Poradni Zdrowia Psychicznego (bez skierowania-w ramach NFZ-tu) celem diagnostyki symptomatycznej i (ewentualnego) leczenia.

Proszę nie czekać i sięgnąć po wsparcie specjalistyczne, by mogła Pani kreować swoją codzienność, zgodnie z Pani potrzebami, w czym Panią wspieram mentalnie i czego Pani serdecznie życzę.

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0

Witam, Diagnozę depresji może postawić lekarz/psycholog podczas bezpośredniej konsultacji. Proszę rozważyć wizytę u ww. specjalistów. Opisane objawy wymagają konsultacji. Pozdrawiam Agnieszka Jabłonowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy