Czy ja mam objawy depresji?

Witam. Mam 20 lat i negatywny pogląd na świat wszystko co robię wydaję się być dla mnie bez sensu. Od pewnego czasu czuję się bardzo zmęczona i leniwa nie mam chęci w dążeniu do celu i łatwo się poddaję. Mam problemy z koncentracją co utrudnia mi podejmowanie decyzji życiowych. Mój nastrój zmienia się jak pogoda. Probuje rozmawiać na ten temat ze znajomymi ale zawsze czuję się nie zrozumiana. Czy to są objawy depresji ?

Dzień dobry, wszystko zależy jako czas trwają Pani objawy. Niestety nie da się w ten sposób postawić Pani diagnozę. Jeżeli Pani nastrój martwi, warto zarejestrować się do lekarza psychiatry w celu postawienia diagnozy. W Pani mailu zauważalne jest natomiast niskie poczucie własnej wartości, brak wiary w siebie. Proszę zastanowić się nad psychotetapią, myśle że byłaby pomocna w obecnej sytuacji.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień Dobry Pani,

Opisane przez Panią symptomy, mogą wskazywać na obniżony nastrój, ale czy to stan depresyjny?
Czy miałaby wystarczyć i czy byłaby skuteczna/trafna diagnoza online?
Z drugiej strony, mogą to być dla Pani informacje, że coś przestało Pani służyć?
Gdyż (być może?) pojawiła się monotonia, niezadowolenie z dotychczasowego funkcjonowania i deficyt zadowolenia/satysfakcji z dotychczasowych działań?

Opisane przez Panią symptomy, mogą wskazywać na obniżony nastrój, ale czy to stan depresyjny?
I czy miałaby wystarczyć/czy byłaby skuteczna diagnoza online?

Nie napisała Pani, od jak dawna obecne są wymienione przez Panią objawy?
Jaki jest Pani styl życia?
Jak jest u Pani z suplementacją/mineralizacją organizmu?
Przede wszystkim czystym magnezem, witamina B1, B2, B3 (wit. PP) B6, wit. D3, kwasem foliowym oraz selenem?

W/w niedobory w organizmie mogą być (również!) przyczyną niepokojących Panią objawów, takich jak trudność w koncentracji, zmiana nastroju/obniżony nastrój, bezsenność, rozdrażnienie, ogólnie brak energii życiowej.

Zaprezentowane przez Panią symptomy są sygnałem do kontrolnej/osobistej konsultacji w Poradni Zdrowia
Psychicznego
(bez skierowania-w ramach NFZ-tu) celem diagnostyki symptomatycznej i (ewentualnego) leczenia.

Proszę nie czekać i sięgnąć po wsparcie specjalistyczne, by mogła Pani kreować swoją codzienność, zgodnie z Pani potrzebami, w czym Panią wspieram mentalnie i czego Pani serdecznie życzę.

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam,
Diagnozę depresji może postawić lekarz/psycholog podczas bezpośredniej konsultacji. Proszę rozważyć wizytę u ww. specjalistów. Opisane objawy wymagają konsultacji.
Pozdrawiam
Agnieszka Jabłonowska