Czy ja mam obsesję?

Witam, mam pewien problem. Zauważyłem, że w momencie rozmowy z niektórymi ludźmi nie potrafię im patrzeć w oczy. Powstaje dziwna sytuacja, ponieważ ci ludzie wyczuwają to i robią to samo. Myślałem, że to przejdzie z czasem, ale nie widzę poprawy. Ta sytuacja tak stała się napięta, że nie jestem w stanie o tym zapomnieć i ciągle o tym myślę. Jestem wówczas spięty i odczuwam mocny stres. Chciałbym, żeby to powstrzymać, ponieważ jest to dla mnie poważny problem. Stało się to pewnego rodzaju obsesją. Podejrzewam, że powodem tego zachowania jest stres w pracy, którego ostatnimi czasy mi nie brakowało. Proszę o ewentualne rady. Marcin

ponad rok temu

Myślę, że objawy są dla Ciebie już tak przykre, że musisz zacząć „działać”. Proponuję na początek wybrać się na konsultację do psychologa. On powinien Ci doradzić, czy zacząć od serii psychoterapii indywidualnych, czy myśleć już o intensywnym leczeniu w oddziale leczenia nerwic.