Czy ja mogę mieć depresję czy sobie wmawiam?

Witam, obawiam się, że mam depresję, jednak boję się pójść do specjalisty. Mam kłopoty ze snem, z koncentracją, z wykonywaniem codziennych czynności. Czasami myślę o tym czy chcę kontynuować swoje życie. Wszystko przez rozstanie z chłopakiem. To jak on się zachowuje, wprawia mnie w poczucie winy, bo to ja skończyłam związek a nie on. Byliśmy razem 5 lat, jednak był bardzo nieszczery w stosunku do mnie. Dodatkowo mieszkamy razem jeszcze z koleżanką (studenci). Każdy ma swój pokój, ale nie da się siebie uniknąć. Gdy jestem sama z nim w mieszkaniu, jest strasznie. Chciałabym, żeby było jak kiedyś, ale widzę, że on się nie chce zmienić, a ja nie potrafię być z "takim nim". To wszystko ma trwać do lipca. Jak mam sobie poradzić?

Szanowna Pani,

w przypadku konieczności przystosowania się do zmian życiowych, często wynikających ze stresujących wydarzeń życiowych, pojawia się zaburzenie adaptacyjne - przyczyna są nowe okoliczności, trudności przystosowawcze w tych sytuacjach. W związku z tym wymagane jest wsparcie farmakologiczne (w tym celu zalecana jest konsultacja psychiatryczna) oraz psychoterapia jako forma pomocy (psychoterapia poznawczo - behawioralna), w celu stabilizacji nastroju i akceptacji nowej sytuacji.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Tak nie musi być!

Proszę nie czekać i sięgnąć po potrzebne Pani wsparcie psychologiczne/psychoterapeutyczne (opisane przez Panią symptomy wskazują na stan prodepresyjny)

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com