Czy ja wariuję, czy to kolejny objaw depresji i nerwicy?

Mam 30 lat, na nerwicę i depresję leczę się od 2 lat. Biorę Andepin, Mianserine i Tergetoll 200. Obecnie nie mam problemów z pracą, w domu wszystko robię, nie mam problemów ze wstawaniem, ale od jakiegoś czasu miewam lęki, że zwariuję, że mogłabym coś zrobić swoim bliskim. Pomóżcie, co o tym sądzicie?

30 LAT ponad rok temu

Szanowna Pani,

Z maila wnioskuję, że przyjmowanie opisanej kombinacji leków przeciwdepresyjnych przyniosło poprawę Pani stanu psychicznego w zakresie nastroju, koncentracji uwagi, zapamiętywania oraz umożliwiło powrót do normalnego funkcjonowania. Pojawiły się jednak lęki przed zwariowaniem i skrzywdzeniem rodziny, które moim zdaniem mogą być  formą objawów lękowych. W tej sytuacji sugerowałabym konsultację z lekarzem prowadzącym.

Myślę, że wskazana byłaby modyfikacja leczenia lub rozważenie rozpoczęcia psychoterapii. Myślę, że w przypadku takiego profilu dolegliwości nie należy opierać się tylko na farmakoterapii i uzupełnić przyjmowanie leków oddziaływaniami psychologicznymi. Mam nadzieję, że przy współpracy z psychiatrą i psychologiem uda się Pani szybko powrócić do pełnej formy! Pozdrawiam serdecznie :)