Jabłczan magnezu a jego wchłanianie

Witam, mam pytanie. Czy jabłczan magnezu się dobrze wchłania? Mam niedobór magnezu i chciałabym go szybko uzupełnić. Biorę 300mg jabłczanu magnezu dziennie (Samson magnesium malate). Chciałabym wiedzieć, czy ten magnez jest dobrze wchłanialny, bo nie mogę nigdzie znalezć w internecie informacji na ten temat. A może istnieją jakieś lepsze środki zawierające jabłczan magnezu, które pozwolą mi w szybki sposób uzupełnić moje niedobory? Słyszałam o jabłczanie magnezu stanlab i jabłczanie magnezu biomus, ale nie wiem, czy one są lepsze niż ten, który obecnie stosuję. Nie ma problemu żebym go zmieniła jeśli jakiś inny zamiennik jabłczanu magnezu okaże się lepszy, potrzebuję jedynie informacji o konkretnym suplemencie. Czy jabłczan magnezu zawarty w przyjmowanym przeze mnie leku dobrze się wchłania i wystarczy na moje problemy? Z góry bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry,

jabłczan magnezu jest dobrze przyswajalną formą. Bardzo dobrze wchłania się także cytrynian magnezu.
Warto zastanowić się jakie są u Pani przyczyny niedoboru tego pierwiastka(przyczyny niedoboru magnezu mogą wynikać z jego zmniejszonego wchłaniania, ze zwiększonego wydalania z moczem, a także ze zbyt małego spożycia).
Najlepiej jednak zastosować dietę bogatą w magnez: pieczywo, orzechy - najwięcej we włoskich, kasze - szczególnie gryczana, a także warzywa i owoce. Można też korzystać z wody wzbogacanej w magnez.

Pozdrawiam