Czy jajnik mógł się zaplątać w jelitach?

Witam.Czy mozliwe jest zeby jajnik zaplatal sie w jelitach i wtedy nie widac go w usg dopochwowym? Moja ginekolog stwierdzila zebym sie nie mawrtwila bo moze tak byc,ale martwie sie bo jestem juz po ptejsciach,mialam operacje wyluszczenia obustronnych torbieli jajnika. 6cm i 9 cm na prawym ktorego nie widac w usg. A podczas operacji nie doszlo do wyciecia jajnika.Operacja byla w listopadzie a od stycznia wlaczono antykoncepcje Levomine bo torbiele nawracaly.Moze to przez te twbletki cos jest.?

Piotr Pilarski

Istnieje taka możliwość, że jelita przesłaniają jajniki. Poza tym po takiej operacji jajnik prawy jest niewielki co dodatkowo utrudnia jego lokalizację. Tabletki antykoncepcyjne nie mają na to wpływu.

Pozdrawiam.